Oyuncular

Yavuz Bingöl

Galip Çelebi

35 yaşlarında Bursalı bir işadamı. Bursa’nın en zengin ve köklü ailesinin büyük oğlu.Babasının 1950’lerde, iki kumaş tezgahıyla kurduğu atölyeyi Amerika ve Avrupa’nın en büyük konfeksiyon firmalarına fason mal üreten dev bir fabrikaya dönüştürmüştür.

Başak Köklükaya

Hanzade Çelebi

Galib’in eşi,30’lu yaşlarda , ailesini bir trafik kazasında yitirmiştir, teyzesiyle büyümüş ve Çelebi Ailesine gelin olmuştur.Teyzesi,Hanzadeyi istemeye geldiklerinde,Esmanur hanım’a “sana bir gelin değil,kız evlat emanet ediyorum” demiştir…

Çolpan İlhan

Esmanur Çelebi

60 yaşlarında ,Çelebi ailesinin mihenk taşı.Hem çok geri planda gibi durabilen,hem de ailenin bir arada ve güçlü olmasında en önemli rolü oynayabilen bir Osmanlı kadını…Büyükada’da dayısının yaşında yetişen yetim Esma, gelin geldiği Bursa’ya önceleri zor adapte olmuş, ardından iki oğlan annesi ve Çelebi imparatorluğunun gelini olarak ,hayatın ondan beklediği herşeyi başarıyla uygulamış son derece akıllı bir kadındır

Ayça İnci

Leyla Emirli

30 yaşlarında ,Bursa Posta adlı yerel gazetenin hem sahibinin kızı hem de Editörü…Yıllarca İstanbul’da büyük bir günlük gazetede yönetici olarak çalıştıktan sonra Bursa’ya aile gazetesinin başına dönmüştür.Aslında İstanbul’u terk etmesinin sebebi bir aşk yarasıdır. Evlilikle sonuçlanmayan ilişkisini terk etmiş ve Bursa’ya geri dönmüştür.

Mustafa Alabora

Asaf Çelebi

60 – 65 yaşlarında ,Çelebi Holding’in kurucusu ve Galip ile Akın’ın babasıdır. İnanılmaz bir mücadele vererek Bursa’nın en zengin ve beğenilen ailesini kurmuş,işleri iki oğluna-aslında büyük oğlu Galip’e devretmiştir.

Serdar Özer

Akın Çelebi

25 yaşlarında ,Çelebi ailesinin küçük oğlu.Çelebi Tekstil’in en şaşalı zamanlarında yetişmiş olmasından ya da karakterinden kaynaklanan bir sebeple,ağabey Galip’ten çık farklı bir insandır Akın. Şımarıktır,gösterişi sever,her şeyin onun doğal hakkı olduğuna inanır.

Başak Daşman

Makbule

25 yaşlarında ,Çelebi ailesinin yanında çalışan ,iyi niyetli ve temiz bir genç kadın.Veysel Kaya’ya aşık ve tek arzusu onunla evlenip bir yuva kurmak.
Ancak Makbule’nin hayatını da değiştirecek olan durum,herkes gibi onu da derinden etkileyecektir.

Perihan Savaş

Hacer Kaya

55 yaşlarında ,Veysel KARA’nın Bursa’nın köylerinden birinde yaşayan talihsiz annesidir.Veysel ,annesi ile Asaf Bey’in yasak ilişkisinden olmuştur.Hacer,yıllardır kendisine bakan Esmanur Hanım’a karşı hem minnet borçludur,hem de gerçekten Esmanur Hanım’a saygı duymaktadır.

Mete Horozoğlu

Semih

Galib’in arkadaşı ve Hanzade’ye aşıktır.

Burak Davutoğlu

Veysel Kaya

35 yaşlarında ,Çelebi ailesinin yanında –doğduğundan beri çalışan-ailenin hertürlü güvenlik işlerinden sorumlu olan bir adamdır Veysel görünüşte…Ancak Asaf Bey’in zamanında yaptığı küçük bir kaçamağın yasak çoçuğudur Veysel…Ve bundan ne kendisisnin ne de Asaf Bey’in haberi vardır 35 senedir.

Sedef Avcı

Balım

Barış Erdi

Ömer Asaf Çelebi

10 yaşında ,Çelebi ailesinin tek torunu ve Galip ile Hanzade’nin tek çoçuğudur.Babası tarafından çok sevilen ve son derece düzgün bir eğitim ve sonsuz bir şevkat gören bir çocuktur Ömer Asaf…Dedesi,hatta babaannesi tarafından şımartılsa da,babasına düşkünlüğü sebebiyle yaşından olgun ve terbiyelidir.Tek sorunu,annesinden göremediği sıcaklıktır aslında…