Oyuncular

Alper Saldıran

Mustafa Kürük

Mustafa, Kürük Ali ile Emine’nin 28 yaşındaki oğludur. Ailenin tek erkek çocuğudur. Mustafa serseri ruhlu, hayta, çapkın ve fena halde yakışıklı bir adamdır. Mustafa’nın en iyi bildiği şey kadınlardır. Çevresinde aşk doktoru diye nam salmışlığı bile vardır. Zeki bir adamdır Mustafa ama kitap okumaz, film seyretmez, politikadan anlamaz ve haliyle biraz cahildir. Nasıl ki Mustafa Zeliş’i bambaşka bir kadın haline getirecek, o da Zeliş sayesinde değişecek, sürdürdüğü hayatın manasızlığının farkına varacak, adam olmaya karar verecektir.

Oya Unustası

Zeliş Gıpgıp

Zeliş, Gıpgıp Osman’la Hatice’nin 25 yaşındaki kızıdır. Zeliş gözlüklü, pek alımlı olmayan, sarsak, biraz da erkek gibi bir kızdır. Son derece zekidir, zehir gibi cin fikirlidir ve çok çalışkandır. Kadın-erkek ilişkilerinde hiç başarılı değildir. Zeliş, umutsuz bir şekilde patronu Yaman Eryaman’a aşıktır. Aksi ve inatçıdır. Son derece şefkatli ve iyi bir kız olmasına karşın, empati yeteneğinden yoksundur. Kibirlidir, aptal insanlara tahammül edemez. Kıt zekalarıyla alay eder.

Eren Hacısalihoğlu

Yaman

Mustafa Kürük nasıl “yanlış” adamsa, Yaman Eryaman da o denli “doğru” adamdır. Zeki, yakışıklı, zengin, dürüst, cömert, kibar… Zeliş ve kainattaki tüm kızlar için asil bir şövalyedir Yaman. Entelektüeldir de Yaman, görgülüdür, bilgilidir. Zeliş’in kalbini de bu özellikleriyle kazanmıştır. Fakat Mustafa bütün yanlış adamlığına rağmen, Yaman’da olmayan bir şeye sahiptir; Şeytan tüyüne.

Celile Toyon

Iraz Nene

Emine ve Hatice’nin başka başka ailelerden yetim kalan 10 yaşında iki kız çocuk olduğunu görür ve kocası ile birlikte bunları evlatlık alır. Zeliş ve Mustafa, işte bu iki evlatlık kızın çocuklarıdır. Mustafa ve Zeliş için Iraz neneleri çok mühim bir şahsiyettir. İkisinin de çocuklukları nenelerinin koynunda geçmiştir. Iraz Nene’nin baştan beri niyeti, canı gibi sevdiği bu iki çocuğu baş göz etmektir.

Şerif Erol

Osman Gıpgıp

Zeliş’in babası, Hatice’nin kocası. 55-60 yaşındadır. İyi bir adamdır Osman. Dürüsttür, menfaatçi değildir. Biraz fazla cömert, sağa sola para dağıtan, hesabını tutmayı pek bilmeyen bir adamdır. Bütün bunlar insanlığındandır aslında. Hikayemizde nerdeyse en doğru adamdır ..

Aslı Omağ

Hatice Gıpgıp

Iraz Nene’nin evlatlığı olan Hatice 55 yaşında, tam bir kasaba kadınıdır. Zeliş’in annesidir. Başında eşarbı, gelenekçi, tutucu, ailesine kocasına bağlıdır. Dırdırcı bir kadındır Hatice. Kardeşliği Emine’yi senelerce kıskanmıştır.

Şebnem Doğruer

Emine Kürük

Mustafa’nın annesi. Iraz nenenin evlatlığı olan Emine 55 yaşındadır. Daha çocukken büyükşehir hayaliyle yaşar. Kürük Ali’yle tencere yuvarlanmış, kapağını bulmuş gibidirler. O da kocası gibi hırslıdır, paragözdür.

Serhat Özcan

Ali Kürük

Mustafa’nın babası. Kürük Ali 55-60 yaşındadır. İşini bilen, ticaretten anlayan bir adamdır. Seneler önce bacanağı Osman’a attığı kazıktan sonra ailesini de alıp İstanbul’a kaçmıştır. İstanbul’da hile hurdayla parasına para katmış, Kürük İnşaat’ı kurmuştur. Uzun yıllar zenginliğin tadını çıkarmışlar, fakat son günlerde işleri kötüye gitmiştir.

Süha Çağrıcı

Hakan Gıpgıp

Hakan, Zeliş’in erkek kardeşidir. 20 yaşındadır. Tam bir kabadayı kılıklı, elinde tespihle gezen, kardeşi Meryem’e erkeklik taslayan bir çocuktur. Delikanlı aklıyla 23 yaşındaki bankacı Alev Hanım’a aşıktır. Mustafa’dan aşk taktikleri öğrenir. Alev üzerinde uygulamak ister. Fakat farkında bile değildir, Mustafa çoktan Alev’le kırıştırmaya başlamıştır.

Nehir Akkoç

Meryem Gıpgıp

Zeliş’in en küçük kızkardeşi. 17 yaşındadır. Ablası Zeliş’in aksine dünyalar güzeli bir kızdır. Çok duygusal, çok romantik bir kızdır. İzmir’e gitmek, Güzel Sanatlar Fakültesi’nde oyuncu olmak istemektedir. Meryem’in kalbi boştur, Selim’in kendisine aşık olduğunu bilmez. Herkese küçümseyerek bakan Kürüklerin en küçük kızı Elifsu’ya sinir olur.

Lemi Filozof

Cabbar Gıpgıp

Zeliş’in abisi. 35 yaşındadır. Halime adında bir karısı, 7 ve 10 yaşında biri kız diğeri erkek iki çocuğu var. Cabbar, babasının tam tersi yalancı, dalavereci bir adamdır. Aklı her türlü hinliğe işlese de, beceriksiz aslında. Her gün eve parlak fikirlerle gelir, girişimcidir. Anlatmayı sever.

Neşem Akhan

Halime Gıpgıp

Halime, Zeliş’in yengesi, Cabbar’ın karısıdır. 30 yaşında, iki çocuk anasıdır. Kadının gözünde Cabbar’ın bir gram değeri yoktur. Fakat kocasının tatlı dili, neşeli hali kadının yüreğinin yağını eritiverir. Halime dedikoducudur, meraklıdır, evin entrikasından sorumlu yengedir.

Yeliz Akkaya

Fatmanaz Kürük

6 aylık bir saadetten sonra evliliği biten baba ocağına dönen Fatmanaz sonra da kimseyle evlenememiştir. Fatmanaz çocukken Cabbar’la flört etmiştir. Mutluluğu yakalayamamasının suçunu Cabbar’a yükler.

Selin İleri

Elifsu Kürük

Elifsu, Mustafa’nın en küçük kardeşi. Meryem kadar güzel değildir. Özenti bir zengin bebesidir. Selim’e aşıktır. Oysa Selim, Meryem’den hoşlanıyordur. Bunu öğrenince küçük bir dişi şeytana dönüşür.