Oyuncular

Ahmet Kural

Ahmet Kural

Sahip olduğu tek yetenek olan oyunculuğu, herkes tarafından tanınmak, bilinmek ve takdir edilmek için bir araç olarak gören Ahmet’e göre, çalışmak eğlence araları molasında yapılan bir şeydir. Bir gün Oscar alabileceğini düşünür, bunun nasıl olabileceğine dair fikirleri de önemser, ama bir o kadar da tembel olduğundan gerekliliklerden kaçar. Senaryoları okumaz, projeleri ne kadar o odaklıysa değerlendirir ama doğal yeteneğiyle, her rolün altından kalkar.

Sadi Celil Cengiz

Sadi Celil Cengiz

Aslında kpss sınavı ile memuriyet yapan, ama bir macera olarak gördüğü oyunculuk mesleğine yönelen, ama memur mantığını çok kaybetmeden, oyunculuk ya da tanınma ile ilgili hırslar barındırmayan Sadi, dostları ve ağabeyleri olarak gördüğü Murat ve Ahmet ile birlikte, oyunculuk macerasına tutunmaya çalışır. Ailesine söylemeden bıraktığı memuriyet dolayısıyla kimseye muhtaç olamadan yaşamak ve işini elinden geldiğince iyi yapmak öncelikli hedefidir.

Murat Cemcir

Murat Cemcir

Oyunculuk ile meselesi olan; Türkiye’deki oyunculuk sisteminin magazinsel yönünden sıkılmış, hayatındaki tüm insanların, yaptığı tüm işlerin, oturduğu evin, takıldığı mekânların dahi oyunculuk hamurunu kabarttığını düşünen takıntılı bir metod oyuncusudur. Oynayacağı tüm karakterlerin ete kemiğe bürünmüş halini kendi içinde arar ve bulur. Oyuncu diye geçinenlerin arasından eninde sonunda sıyrılacağından ve günün birinde Javier Bardem ile aynı filmde oynayacağından adı kadar emindir.

Ceren Moray

Zehra Cengiz

Zehra hayata tamamen hedonist bir pencereden bakan, planlar yapmayan, yapılan planlara uymayan bir karakterdir. Güzel fiziğinin avantajını her zaman kullanır ama bunun altında ezilmez. Canı isterse eğlenir, canı isterse uyur, canı isterse ders çalışır. Boğaziçi Üniversitesi’nde tarih okumaktadır. Tarihe karşı herhangi bir tutkusu yoktur ama. Aslında Zehra’nın yaşamın kendisinden başka hiç bir şeye karşı tutkusu yoktur. Hedonist yaşamın içinde koca bir boşluk oluşturmadığı nadir karakterlerdendir.

Melike Emiroğlu

Aşkın

Yapım asistanı olarak çalışan, ama engel olamadığı hırsı ile daha yüksekleri hedefleyen Aşkın, başrol olduğu dönemlerde birlikte olduğu Murat’tan sms yoluyla ayrıldığı için Murat, Ahmet, Sadi üçlüsü için ayrı bir gizli kızgınlık nedenidir. Sık sık ‘profesyonel’ olduğunu dile getirir, işinin gereğini yapar ve işinde yükselmek için fırsatlar kovalar. Murat ile ilişkisi, zaman zaman onun da kafasını karıştırsa da, esas ilgisini çeken başarıdır.

Nazlı Tosunoğlu

Hala

Hala aslında hepimizin bildiği, kırklı yaşlarda, kocasından, evinden, çocuklarından başka pek de tasası olmayan yurdum ev hanımıdır. Bir oğlu, bir kızı vardır. Bir baltaya sap olamayan oğlu babasının yanında takılır. Kızı giyim öğretmeni olduğu için, Anadolu’ya tayin olmuştur. Orada evlenmiş, orada yaşamaktadır.

Şinasi Yurtsever

Yapımcı

Babadan zengin, evin en küçük ve en bilinçli çocuğu olarak yetiştirilmiş, inanılmaz çalışkan ama “olmadı mı olmuyor işte” kanunu gereği vasat bir zekâya sahip, hiçbir devlet üniversitesini kazanamamış ancak sınava dördüncü girişinde evlerine yakın bir özel üniversiteye yerleşmiş, hırslı, ne iş olsa yapan, babasının gölgesinden kurtulmaya hiç niyeti olmayan, sadece babasından takdirini kazanmayı arzulayan, küçük hesapların adamı ve pinti kelimesinin ansiklopedik karşılığıdır.

Yeliz Şar

Tülay

Tülay, Murat’ın menajeridir. Murat’ın oyunculuğa olan tutkusu, Tülay’a olduğu gibi yansımıştır. Murat kendisi için ne düşünüyorsa, Tülay Murat için bunun on katını düşünür. Ona hayrandır. Murat çok büyük bir oyuncudur. Hakkı yeniyordur, insanlara göremiyordur Tülay’ın gördüklerini. Kendini Murat’ı hak ettiği yere getirmeye adamıştır

Gaye Gürsel

Feride

Liseyi Ahmet ile birlikte? Konya’da okuyan, doktor olmak isteyen, puanı yetmediğinden Azerbeycan’da üniversite okuyan, ertesinde Yeni Zelanda’da spor fizyolojisi uzmanlığı eğitimi alan, bir süre sonra da Türkiye’ye dönen Feride, rahat ve erkeksi tavırları ile Ahmet’in aklını başından alacak, ama lisedeki halini bildiğinden asla tam olarak Ahmet’in yörüngesine girmeyecek, ve bir paradoks yaratarak Ahmet’i kendine aşık edecektir.

Burak Satıbol

Salih

Salih’in elinden her iş gelir, çok yeteneklidir. Biri kapıda kalır Salih o kapıyı ufak bir tel parçası ile açar, birinin başına bir iş gelir Salih ilk yardım yapar, kalp masajı bilir, tesisat ve elektrik işlerine hakimdir, her türlü aracı tamir edebilir. Düz yaşar, dolambaçlı düşünemez. Plan yapmaz, ister. Dilinin kemiği ve ar damarı yoktur.

Arzu Oruç

Hale

Sadi’nin sevgilisi. Sadi’nin peşini bırakmaz ve biraz psikopat biridir.

Yılmaz Gruda

Rüstem Abi