Hikaye ve Künye

Her polis, katillerden, hırsızlardan, sapıklardan, canilerden, piskopatlardan kurtardığı kişiler için gerçek bir kahramandır. Polisler  onlara işimiz düşene kadar bizler için sıradan  birer devlet memurundan farksızdır. Onlara ihtiyacımız olana kadar asıl değerlerini ve yaptıklarının ne kadar önemli ve kahramanca olduğunu anlamayız. Oysa bizim ihtiyacımız olmasada onlar her yerde, her zaman ihtiyacı olanların yanındadırlar. Gerektiğinde canlarını tehlikeye atmaktan geri kalmazlar. Bu isimsiz  kahramanlar polis olarak doğmazlar, bizler için birer kahraman olmadan önce mesleklerini öğrendikleri ve eğitildikleri, polis okullarında sıkı ve zor bir eğitimden geçerler.  Canımızı, malımızı, güvenliğimizi emanet ettiğimiz polis teşkilatının temel direği olan, polis memurlarının, polis okuluna seçildikleri günden polis memuru olarak göreve başlayacakları güne kadar aldıkları eğitimleri, yaşadıkları sıkıntıları, onları bekleyen zorlukları ve polis mesleğinin gerçeklerini çoğunlukla komik, kimi zaman da dramatik dille anlatacaktır dizimiz.
Her Şey Yolunda Merkez ; en kısa ve net olarak, polislerin hababam sınıfı olarak anlatılabilir. Ama sulu zırtlak bir komediden çok, hayatın kendi içindeki doğal komiği arayan, ve bu okula yeni kabul edilmiş birkaç kız ve erkek öğrenci üzerinden onların okul hayatları, aşkları, çatışmaları ve aile hayatlarındaki olayları gözler önüne serecek Her Şey Yolunda Merkez… Suç ve suçluların, peşinde bir hayat geçirmeye aday polis okulu öğrencilerinin, kimi zaman hayal ettiklerinden çok daha zor, kimi zaman da hayal bile edemeyecekleri kadar şerefli ve onurlu bir meslekle karşı karşıya olduklarını göreceğiz bu dizide.
Her ne kadar polis adayı da olsalar, okul formatı içinde, eğitimleri boyunca, polislerden oluşan komik bir sınıf ve okul izleteceğiz seyircilere. Ülkemizin her bir köşesinden, Karadenizden, Güneydoğu Anadolu’dan, Egeden, Marmaradan gelmiş, gençlerin polis olmak için verdikleri mücadeleyi izleyeceğiz.
Gençlerin bazıları bu zor ve uzun eğitim dönemini başaramayıp okulu bırakacak geride kalanlar polis adayı arkadaşlarını, kaderin ördüğü ağlar sonucunda belki de bir suçlu olarak karşılarında bulacaklardır.  Sadece Polis okulu öğrencilerinin değil, okuldaki Eğitmen emniyet mensuplarının, kendi aralarındaki özel ve mesleki ilişkilerinide izleme fırsatı bulacağız.  Öğrenci öğretmen ilişkisinin zaman içerisinde, meslektaş ve amir memur ilişkisine dönüştüğünü görme fırsatı bulacağız. Toplumun her kesiminden ve yaş gurubundan zevkle izlenecek bir dizi olacak  Her Şey Yolunda Merkez…

 

Yapım: Limon Film

Yapımcı: Hayri Aslan

Yönetmen: Ömer Uğur, Taner Akvardar, Şengül Halat Atak

Senaryo: Caner Güler, Ömer Pınar, Seyfi Şahin

Görüntü Yönetmeni: Bahadır Eren

Oyuncular: Hakan Bilgin, İpek Tuzcuoğlu, Bülent Alkış, Aslıhan Güner, Murat Akkoyunlu, Arzu Oruç, Tuğçe Kurşunoğlu, Ferzan Hekimoğlu, Cezmi Baskın, Nilay Cafer, Ayşen Batıgün, Melisa Toros, Aykut Taşkın, Cem Kılıç, Güray Kip, Barış Çelikkol, Burçin Abdullah, Berk Atan, Münir Akça