Oyuncular

İpek Tuzcuoğlu

Sevil Akı

Etiler Polis Okulu Müdiresi. Birinci sınıf Emniyet Müdürüdür.Hırslı, iktidar tutkunu, idealist. Mastır ve doktora dereceleri ile terfi yapmış, devrelerinden üst rütbededir. Yıllardır polis okulunda eğitimci olarak görev alır.Evlenmemiş, annesi ile birlikte hayatını sürdürür.40 yaşlarında. Rakip okulların müdür ve müdirelerin hareketlerini yakından takip eder.“Sun Tzu (savaş sanatı)” başucu kitabıdır. Fal ve burçlarla da yakından ilgilidir. Disiplin ve kurallarıyla Türkiye’nin en iyi polislerini yetiştirmekle övünür.

Bülent Alkış

Sami Yavuz

40 yaşlarında. Emniyet Amiri. Okula yeni atanan, Okul yönetiminde ikinci adam. Akademiden Sevil hanım ile gençlik aşkı yaşamışlar. Ve mecburi hizmet nedeni ile ayrılınca ilişkileri de bitmiş. Bu eski aşk yeniden alevlenecek. Sami Yavuz, Sevil hanımın aksine evlenmiş, bir kız çocuğu var.Eski eşi çekilmez,sorumsuz bir kadın olduğu için ayrılmışlar.Çocuğu ise babasına bırakmış. Sami bey bu durumdan hiç şikayetçi değil.

Aslıhan Güner

Yasemin

21 Yaşında, o da iki yıllık yüksek okul mezunu. Turizm otelcilik mezunu. Çok güzel bir kız.Doğma büyüme İstanbullu. Ailesi varlıklı polis olmasına karşı. Ama onları dinlemiyor ve sınava girip kazanıyor. Kazanmaması için babası ters torpil bile yaptırıyor. Ama ne düz ne ters torpil işlemediği için Yasemin polis okulunu kazanıyor. Tez canlı ve zeki bir kız. Tam bir feminist, erkeklerin yaptığı her şeyin aynısını yapmak için elinden geleni yapıyor. Her fırsatta erkeklere kafa tutuyor.

Berk Atan

Selçuk

21 yaşında iki yıllık yüksek okul elektrik bölümü mezunu.Polis çocuğu babası bir operasyon sırasında şehit olmuş.Annesi polis olmasına kesinlikle karşı ama o gizli gizli sınavlara giriyor ve kazanıyor.Annesinden bir süre gizliyor bu durumu, annesi öğrendiğinde okula geliyor ve zor durumda kalıyor. Bir çok tartışma ve sıkıntıdan sonra annesini ikna ediyor. İyi yetişmiş, yakışıklı ve gözü kara bir delikanlı.

Nilay Cafer

Peri

Polis Meslek Yüksek Okulu 1.sınıf öğrencisidir.Selçuk’a aşıktır.Ve Selçukla Yasemini Cemle beraber ayırmaya çalşır.

Murat Akkoyunlu

Vakıf

Müdür yardımcısı.Tek hayali terfi edip, Sevil amirin yerine okulun müdürü olmak.Bunun için şeytanla bile pazarlık yapabilir…35 Yaşlarında,hırslı, kariyer peşinde. Alttakileri ezen, üstlerine yalakalık yapan … Müzevirlik,ayak kaydırma oyunları var, her türlü karakter zaafı var.Her başarıyı sahiplenen, tüm olumsuzlukları başarısızlıkları başkalarına mal eden… Ön planda olmak için yırtınan biri…

Bora Akkaş

Efe Selim

21 Yaşında. Modern bir Aydın efesi. Tam bir maço bu yüzden arkadaşları arasında Efe Selim diye çağırıyor. Kadınların polis olmasına, hatta kadınların çocuk doğurması haricinde iş yapmasına karşı. Ellerinin hamuru ile erkek işine karışıyorlar. Onlar kim polislik kim? Bu tavrı özellikle süslü Nermin için hat safhaya çıkıyor. Süslü Nermin’i çok üzecek bunu fark edip ondan özür dilediğinde aralarında karşılıklı bir yakınlaşma başlayacak.

Gökhan Alkan

Cem

Polis okulu ikinci sınıf öğrencisi, iki yıllık yüksek okul mezunu. Yakışıklı. İkinci sınıfların lideri konumunda. Zamanında onada çok çektirmiş üst sınıflar sıra bizde diye oda aynı devreciliği sürdürüyor. Zeki başarılı bir öğrenci. Yakışıklılığı ve liderliği nedeniyle kızlar tarafından beğeniliyor. Dilek’in ona yoğun bir ilgisi var ama aralarında başlamış bir ilişki yok.

Arzu Oruç

İpek

Fırlama, bir kız. Fiziki olarak güzel. Sami Yavuz geldikten sonra bir çok polis okulundaki kız öğrenci gibi o da Sami Yavuz’a platonik aşık olacak. Nuri’nin ondan hoşlandığını biliyor ama buna karşılık vermiyor. Ailesinde polis bir kaç kişi var o yüzden polis olmak istiyor.

Barış Çelikkol

Tırsak Kemal

21 Yaşında Yüksek okul, muhasebe mezunu. Balıkesir’li. Çevresindekilere ve kendine ürkek korkak biri olmadığını kanıtlamak için Polis olmaya karar vermiş. Okula kabul edilmek, korkak karakterini bir anda değiştirmiyor ve çok geçmeden yeni arkadaşları tarafından suistimal edilmeye başlanıyor. O da yine korkak olmadığını göstermek için başına türlü türlü işler açıyor. Zamanla kendine olan güvenini ve korkusunu yeniyor.

Tuğçe Kurşunoğlu

Süslü Nermin

23 Yaşında iki yıllık güzellik enstütüsü yüksek okulu mezunu. Tekirdağ’lı süsüne çok düşkün bir kız. Çok fazla talibi olduğu için ailesi onu evlendirmek istemiş, ama o gerçek aşka inanıyor. İflah olmaz bir romantik. Bu yüzden evden kaçmak ve evlen baskılarından kurtulmak için polis olmaya karar vermiş. Annesi, onca adam arasından kendine kesin bir kısmet bulur diye çok destekliyor. Nermin ilk görüşte aşka inanıyor ama bu düşüncesi değişecek.

Cem Avnayim

Ozan

İkinci sınıf öğrencisi. O da iki yıllık yüksek okul mezunu. Cem’in en yakın arkadaşı. Şakacı, çok konuşan ve heyecanlı bir tip. Kızlarla ilişki kurma konusunda Cem kadar rahat değil. Ortalama yakışıklı. Dersleride ortalama düzeyde. İpek’e karşı bir ilgisi var ancak. İpek ona duygusal anlamda bir şey hissetmiyor.

Orçun Kaptan

Vandam Nuri

Beden eğitimi öğretmeni.40 yaşlarında , Hababam sınıfındaki Şener Şen tipi bir öğretim görevlisi. Sert görünmeye çalışıyor hep, karizma yapmaya çalışıyor ama nafile… poliklinik Hemşire Nalan’a aşık… öğrenciler bunun bu zaafını biliyor. Kolay kafalanan bir hoca. Kolay gaza geliyor. Kızlara zaafı var. Bekar… Kendini çapkın göstermeye bayılıyor. Ama bu konuda çok yeteneksiz, acemi…

Ferzan Hekimoğlu

Begüm

Polis Meslek Yüksekokulu ikinci sınıf polis ögrencisidir.Erkeklerden nefret eder.En yakın arkadaşı Melek’dir.

Emre Büyükpınar

Mikser Batuhan

Polis Meslek Yüksekokulu polis ögrencisidir. Her ders hocaların dersini karıştırır. Nermin’e aşıktır.