Cesaretin Var Mı Aşka 8. Bölüm Özeti

Tamer, Ebru’yu kıskanıyor
Ebru, her ne kadar babasıyla köprüleri atmış olsa da, onu tamamen kaybetmeyi göze alamamış ve eve dönmüştür. Evlerindeki hayat hemen eski haline dönecek gibi görünmemektedir ama ilk adım atılmıştır. Ebru babasına Tamer’i rahat bırakmasını söyler. Ömer ve Tamer konuşurlar. Tamer, Ömer’in nefretinde hiç azalma olmadığını görür. Kendisini yakaladığı yerde vurmayı hedefleyen Ömer artık silahını değiştirmiştir. Tamer’i içeriden vurmaya başlamıştır. “Bu yoksullukla, Ebru’ya nasıl bir hayat vereceksin?” sorusu, Tamer’de kolay atlatamayacağı bir sıkıntı yaratır. Tamer’in ailesi Ebru’yu tanımış ve sevmiştir. Bir an önce ailelerin tanışması yönünde baskı yaparlar. Öte yanda Çetin, ihale mafyasına bir operasyon düzenleyecektir. Meslek aşkı yüzünden, olmadık bir kılığın içine girer.
Şeref ve Gülnaz’ın yolları, Şeref için hiç de uygun olmayan bir pozisyonda kesişir. Ancak uyanık Şeref, bu sevimsiz durumdan kurtulmayı başardığı gibi, farkında olmadan Gülnaz’ın da gönlünü fetheder. Bu arada Hüsnü –  Julia aşkı da ilerlemektedir. Tamer, Ebru’yla zenginlikleri konusunu konuşunca, aralarında tartışma çıkar. Ebru “ben senin ya da babamın bakımına muhtaç biri değilim” diyerek öfkelenir. Bunu onlara göstermek için çalışmaya karar verir.
Ebru iyi bir işte çalışmaya başlar. Zaten işsiz güçsüz görünümünden rahatsız olan Tamer’in canı iyice sıkılır. Üstelik Ebru’nun yeni patronunun genç olması ve her an onu yanında istemesi olaya tuz biber ekmektedir. Ebru, Tamer’in kıskanmasına anlam veremez. “Ben olsaydım seni kıskanmazdım” demesi, Tamer’in kıskandırma oyunu içine girmesine neden olur. Ömer’in başında büyük bir sorun vardır. Adına gerçekleştirdiği ilaç kaçakçılığı işinin parasını, Aybars ödememektedir. Üstelik Ömer’in suç delili olan bir fotoğrafını eline geçirmiştir. Ömer’in açığını yakalamış olan Aybars inanılmaz bir istekte bulunur.

2016-11-21T13:39:21+03:00
Go to Top