Savaşçı Oyuncular 2019-12-30T10:29:59+00:00

Oyuncular

Berk Oktay

Yüzbaşı Kağan Bozok

Tim komutanı. Gözüpek, zeki, cesur, inatçı ve kararlı bir subay. Keskin nişancı, yakın dövüşte çok iyi. Körü körüne disiplin konusunda ise berbat. Politik davranmaz, meydan okumayı sever ve asla geri çekilmez. Rasyonel her insanın “deli” gözüyle baktığı tiplerden.

Murat Serezli

Albay Halil İbrahim Kopuz

Dirayetli, yiğit bir komutan. Bizim timimiz, onun komutası altında. Karısının 90’ların sonunda teröristlerce öldürülmesinden sonra, Kopuz için askerlik ve mücadele dışında, hayatında hiçbir şey kalmamıştır. Ancak bu mücadele, onun için kör bir intikam ve nefret mücadelesi değil.

Sarp Levendoğlu

Yüzbaşı Haydar Bozkurt

34 Yaşında. Mersin Mut’lu. Jandarma Özel Harekat mensubu. Ömrü sınır ötesi operasyonlarında, en belalı çatışmalarda geçmiş. Disiplin sorunu olan, özgür ruhlu bir subay. Pek çok kez soruşturma geçirmiş, başına buyruk davranmış. Ancak komuta kademesi, onun yetenekleri ve kahramanlıkları dolayısıyla kendisini gözden çıkartamamış.

Müjde Uzman

Üsteğmen Funda Turaç

Türk Hava Kuvvetleri mensubu bir jet pilotu olan Üsteğmen Funda Turaç asker olmak, jet pilotu olmak için her türlü zorluğa göğüs germiş, ailesini karşısına almış, idealist, cesur, asla geri adım atmayan, güçlü bir karakter olarak karşımıza çıkacak.

Gaye Turgut Evin

Teğmen Çiğdem Ülgen

Yeni mezun bir teğmen. Astsubay babası şehit olmuş.Kılıç Timi’ne yeni giren Kürşat teğmenle aralarında duygusal bir yakınlaşma olacak. Kürşat’ın delişmen doğasına karşılık, Çiğdem sakin, aklıbaşında ve duygusaldır. Yavaş ilerleyen aşkları, hem Kürşat’ın ayaklarını yere bastıracak, hem de bu iki yaralı insan, birbirlerinde tekrar “aile” ve “sevgi”yi bulacak.

Doğan Bayraktar

Üstçavuş Selçuk Yenilmez

Adanmış, saf ve temiz bir asker, bir köy çocuğu. Astsubay Selçuk, timin Anadolu yüzlerinden biridir. Karşılıksız fedakarlığın, sabrın cisimleşmiş hali. Bekardır.

Ali Tarık Fındık

Astsubay Çavuş İlyas

1992 Iğdır doğumlu. Astsubay Çavuş. Temiz, Anadolu çocuğu. Sessiz, gerektiğinde kısa cümlelerle konuşur. Görev adamı.

Sertan Erkaçan

Üsteğmen Fazıl Batur Gökbudak

Kıbrıs Yeşilyurt’lu. Gözü pek, cesur bir asker. Dedesi Kıbrıs mücadelesinde yer almış. Akıllı ve kıvrak bir zekaya sahip. Bulunduğu ortama çok çabuk uyum sağlayan Batur, Savaşçı’da dışa dönük ve neşeli kişiliğiyle dikkat çekecek.

Serhat Nalbantoğlu

Tümgeneral Ahmet Kutalmış

Özel Kuvvetler Komutanı olan Kutalmış Paşa, Elazığ’lı. Albay Kopuz ve Kılıç Timi onun komutası altında. Kutalmış Paşa yeri geldiğinde askerlerine bir baba gibi yaklaşan yeri geldiğinde de disiplini esas alan bir komutan. Olaylar karşısında soğukkanlılığını korur ve insiyatif kullanmaktan çekinmez. Askerlerinin hayatı söz konusu olduğunda yapamayacağı şey yoktur.

Nazan Diper

Selver Bozok

Kağan’ın annesi. Kocasının ölümünden sonra büyük mücadelelerle çocuklarını okutmuş, ikisinin de adam olduğunu görmüştür. Kağan görevdeyken uykusuzdur. O, ailesini bir arada tutmaya çalışan anne iken, oğlu Kağan da ana vatanı bir arada tutmaya çalışan bir savaşçıdır ve tüm savaşçılar gibi, annesiyle çok özel bir ilişkisi vardır.

Ogeday Girişken

Astsubay Çavuş Demir Döğer

25’li yaşlarda, Aydın’lı. Özel Kuvvetler Eğitimini yeni tamamlamış bir asker. Heyecanlı, gözüpek bir asker. Kılıç Timi’ne katılacak.

Gökçen Gökçebağ

Markus

Savaşçı 4. Sezonunun yeni kötü adamı. 45’li yaşlarda. Gizemli ve kimsenin nereli olduğunu dahi bilmediği, uluslararası pek çok terör odağıyla aynı anda çalışabilen bir adam. Amacı Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı kurulmuş bütün terör örgütlerini birleştirerek büyük bir güç oluşturmak ve Türkiye’yi parçalamak.

Serkan Kuru

Astsubay Başçavuş Ali Çekiç

38-40’lı yaşlarda. Kırşehir’li, hiç evlenmemiş bir asker. Kılıç Timi’nin yeni Başçavuş’u olacak. Sıcak, doğal, Kılıç Timi’ndeki diğer askerlerimiz gibi yeri geldiğinde dik ve lafını sakınmayan bir asker.

Bahadır Buyruk

Astsubay Çavuş İlhan Yazır

25’li yaşlarda, Çorum/Merkez, Üçköy’lü. Özel Kuvvetler Eğitimini Astsubay Demir Döğer’le birlikte yeni tamamlamış bir asker. Heyecanlı ve akıllı bir asker. Kılıç Timi’ne katılacak.

Zerrin Sümer

Akkız Bozkurt

Yüzbaşı Haydar Bozkurt’un annesi. Akkız  58-60 yaşlarında bir Yörük kadını. Haydar’ın dünyada korktuğu tek insan. Akkız’ın lafı üzerine ne o, ne de kardeşi Hüseyin bir şey söyleyebilir. Akkız; güçlü, dirayetli, dominant, mücadeleci, dediğim dedik bir kadın ama kesinlikle itici değil. İki oğlunu da vatan, millet bilinciyle yetiştirmiş. Sorsanız Haydar’ı asker olması için doğurmuştur zaten.

Alp Öyken

Mehmet Arif Kırlangıç

Bir dönemin meşhur “Kırlangıç Paşa”sı. Kopuz Albay’ın manevi babası. Çocuk yaşta anne ve babasını kaybeden Kopuz Albay’la kardeşine sahip çıkmış, onları kendi oğullarıymış gibi korumuş, kollamış. Huzurevinde yaşıyor, Albay Kopuz’dan başka kimsesi yok.1974’te, Kıbrıs’a ilk inen paraşütçü birliklerinden birine komuta etmiş. Albay Kopuz ve Kılıç Timi için tecrübenin sesi.