Savaşçı Oyuncular 2019-05-06T16:58:45+00:00

Oyuncular

Berk Oktay

Yüzbaşı Kağan Bozok

Tim komutanı. Gözüpek, zeki, cesur, inatçı ve kararlı bir subay. Keskin nişancı, yakın dövüşte çok iyi. Körü körüne disiplin konusunda ise berbat. Politik davranmaz, meydan okumayı sever ve asla geri çekilmez. Rasyonel her insanın “deli” gözüyle baktığı tiplerden.

Murat Serezli

Albay Halil İbrahim Kopuz

Dirayetli, yiğit bir komutan. Bizim timimiz, onun komutası altında. Karısının 90’ların sonunda teröristlerce öldürülmesinden sonra, Kopuz için askerlik ve mücadele dışında, hayatında hiçbir şey kalmamıştır. Ancak bu mücadele, onun için kör bir intikam ve nefret mücadelesi değil.

Sarp Levendoğlu

Yüzbaşı Haydar Bozkurt

34 Yaşında. Mersin Mut’lu. Jandarma Özel Harekat mensubu. Ömrü sınır ötesi operasyonlarında, en belalı çatışmalarda geçmiş. Disiplin sorunu olan, özgür ruhlu bir subay. Pek çok kez soruşturma geçirmiş, başına buyruk davranmış. Ancak komuta kademesi, onun yetenekleri ve kahramanlıkları dolayısıyla kendisini gözden çıkartamamış.

Müjde Uzman

Üsteğmen Funda Turaç

Türk Hava Kuvvetleri mensubu bir jet pilotu olan Üsteğmen Funda Turaç asker olmak, jet pilotu olmak için her türlü zorluğa göğüs germiş, ailesini karşısına almış, idealist, cesur, asla geri adım atmayan, güçlü bir karakter olarak karşımıza çıkacak.

Burç Kümbetlioğlu

Başçavuş Bayram Bayat

Erzurum’un Horasan ilçesinden. Timin abisi ve Anadolu yüzü. Karısı Hatice. Kağan ona tekrar mesleğe dönmeyi teklif edince, hiç düşünmeden kabul eder. Dünyalar Bayram’ın olmuştur.

Gaye Turgut Evin

Teğmen Çiğdem Ülgen

Yeni mezun bir teğmen. Astsubay babası şehit olmuş.Kılıç Timi’ne yeni giren Kürşat teğmenle aralarında duygusal bir yakınlaşma olacak. Kürşat’ın delişmen doğasına karşılık, Çiğdem sakin, aklıbaşında ve duygusaldır. Yavaş ilerleyen aşkları, hem Kürşat’ın ayaklarını yere bastıracak, hem de bu iki yaralı insan, birbirlerinde tekrar “aile” ve “sevgi”yi bulacak.

Ali İl

Murat Kopuz

Murat, Albay İbrahim Kopuz’un kardeşi ama uzun zamandır görüşmüyorlar. Murat, sanat eseri simsarları için  alım satım işleri yapıyor. Çevresinde iyi bir tarihi eser eksperi olarak biliniyor. Hayatta dikiş tutturamamış, başını sürekli derde sokmayı başarıyor. İngiltere’de kumar borcu yüzünden mafyayla başı derde girince Türkiye’ye geliyor ve abisi Albay Kopuz’la tekrar hayatları kesişiyor.

Bahadır Vatanoğlu

Astsubay Galip Aygün

Gaziantepli. Can arkadaşı Emre ile birlikte Kılıç Tim’inin gülen yüzü ve neşeli tarafıdırlar. Emre ile aynı kıza aşık olmak dahil pek çok macera yaşarlar, didişir, atışırlar ama daima birbirlerinin sırtını kollarlar.

Uğur Biçer

Üstçavuş Emre Durmuş

Denizlili. Genç ve bekar astsubay. Can arkadaşı Galip’le birlikte Kılıç Timi’nin enerjisi.

Doğan Bayraktar

Üstçavuş Selçuk Yenilmez

Adanmış, saf ve temiz bir asker, bir köy çocuğu. Astsubay Selçuk, timin Anadolu yüzlerinden biridir. Karşılıksız fedakarlığın, sabrın cisimleşmiş hali. Bekardır.

Ali Tarık Fındık

Astsubay Çavuş İlyas

1992 Iğdır doğumlu. Astsubay Çavuş. Temiz, Anadolu çocuğu. Sessiz, gerektiğinde kısa cümlelerle konuşur. Görev adamı.

Sertan Erkaçan

Üsteğmen Fazıl Batur Gökbudak

Kıbrıs Yeşilyurt’lu. Gözü pek, cesur bir asker. Dedesi Kıbrıs mücadelesinde yer almış. Akıllı ve kıvrak bir zekaya sahip. Bulunduğu ortama çok çabuk uyum sağlayan Batur, Savaşçı’da dışa dönük ve neşeli kişiliğiyle dikkat çekecek.

Nazan Diper

Selver Bozok

Kağan’ın annesi. Kocasının ölümünden sonra büyük mücadelelerle çocuklarını okutmuş, ikisinin de adam olduğunu görmüştür. Kağan görevdeyken uykusuzdur. O, ailesini bir arada tutmaya çalışan anne iken, oğlu Kağan da ana vatanı bir arada tutmaya çalışan bir savaşçıdır ve tüm savaşçılar gibi, annesiyle çok özel bir ilişkisi vardır.

Yeliz Akkaya

Hatice Bayat

Astsubay Bayram Bayat’ın eşi. Aklıbaşında, liseyi bitirmiş, dirayetli, dengeli bir kadın. Kocasına her bakımdan destek, tam bir yoldaş. Hatice, Bayram’ın çöktüğü yerde bile onu ayağa kaldıracak kadar mücadeleci. Kocasını sever, tam bir Anadolu kadını…