Kırlangıç Fırtınası Oyuncular 2018-04-20T12:44:52+00:00

Oyuncular

Fikret Kuşkan

Kudret Turaboğlu

50 yaşında, gücü kuvveti yerinde heybetli. Ailenin mutlak hakimi, yöre sakinleri tarafından da korkuyla karışık bir saygı görmekte. Karanlık tarafları var. Bu da karşıdaki için hiç de tekin olmayan bir hava estiriyor.

Emel Çölgeçen

Ülfet Turaboğlu

Gücünü kuvvetini Kudret abisinden almış. Renkli gözlü, sert bir mizacı var. Almanya macerası ondan çok şey götürse de kattıkları gözle görünür düzeydi. Evladı ve sevdiği adam elinden alındığı için intikam hırsıyla yanıp tutuşmakta ama saldırmak yerine yavaş yavaş, çektire çektire yapmak istiyor yapacaklarını.

Ayşenil Şamlıoğlu

Fikret Turaboğlu

75 yaşında. Yaşına rağmen hala dimdik duran bir kadın. Otoriter olmasına rağmen erkek egemenliğini kabul ettiği için Kudret’e söz geçiremiyor. Aile içinde mutlak hakimiyeti var. Saygı görüyor.

Ebru Aykaç

Meryem Turaboğlu

Dört çocuk annesi (O öyle biliyor. Aslında üç), çocuklarına köle olan tam bir ana. Sevecen, bağışlayıcı, Kudret ve çocuklar (özellikle Şahin ) arasında kalkan.

Ekin Mert Daymaz

Şahin Turaboğlu

25 yaşında, uzun boylu, yakışıklı, atletik bir tip, serseri, dik başlı, yalnızlığı seviyor. Kardeşi Yusuf ve anası Meryem tek dur noktası. Onun dışında kimseyi takmıyor. Kudret’le yedi yirmi dört savaş halinde. Sportmen, çevik bir yapısı var.

Damla Aslanalp

Maral Yılmaz

23 yaşında, orta boylu, canlı, neşeli, sivri dilli, dobra bir kız. İşitme engelliler öğretmeni. Yeni mezun henüz görevlendirilmedi. Meraklı, maceracı bir tip. Şahin’in kopyası gibi. Yine bu yüzden Şahin’le didişmekte.

İnanç Konukçu

Hikmet Turaboğlu

Hastalıklı, kalbi zayıf olduğu için yorulmaya gelmiyor. Benzi soluk.

Gün Akıncı

Yusuf Turaboğlu

25 yaşında, uzun boylu, yakışıklı, sessiz sakin, uyumlu, Şahin’e hayran, Şahin’e oranla daha sakin ama Şahin’in peşinden de ayrılmıyor.

Ozan Osmanpaşaoğlu

Akın Aksel

30 yaşında, Turizm otelcilik mezunu. Kudret’in otelinde müdür olarak çalışmakta. Annesini beş yaşındayken bir trafik kazasında kaybetmiş. Babası daha sonra Maral’ın annesiyle evlenmiş. Ortaokuldan itibaren hep evden uzak olmuş. Yatılı okullarda okumuş. Sonra da üniversite, askerlik iş derken hiç köklü, ait olduğu, ait hissettiği bir evi olmamış.

Deniz Bolışık

Zehra Turaboğlu

35 yaşında, yaşını pek göstermiyor. Kendine bakıyor. Genç ve güzel bir kadın. On beş yıldır Hikmet’le evli, çocuk yok. Kendisini Hikmet’in bakıcısı olarak görüyor. Hikmet’e hem acıyor hem de öfkeleniyor. Libidosu yüksek, konuşkan, meraklı bir tip.

Perihan Ünlücan

Reyhan Turaboğlu

20’li yaşlarda, buğday tenli, şapşal, Akın’a körkütük aşık. Evleneceği için çok mutlu. Elinden telefon düşmeyen, hayallerde yaşayan, etrafında olup bitenlere kör bir tip.

Tülin Yazkan

İnci Turaboğlu

23 yaşında, doğuştan sağır olduğu için konuşamıyor da… Eğitim almamış. Meryem’le kurdukları ortak bir dil var. Bakışlarla anlaşıyorlar. İçine kapanık, başı önde bir kız. Resim yapmayı seviyor.