Bebek İşi Oyuncular 2018-04-20T12:28:13+00:00

Oyuncular

Nurgül Yeşilçay

Candan

Yankı’nın annesi Murat’ın eşidir.iyi durumlu bir ailenin iki kızından küçük olanıdır.Kendi kliniğine sahip bir psikologdur.Eğitimi yüzünden kendini sürekli didaktik ve politik olarak doğru bir düzlemde tutmaya çalışır fakat kadınsı yönleri ortaya çıktığında dünyayı gözü görmez.Çocuğunu bilimsel metotlarla yetiştirmek konusunda takıntılıdır fakat bebek yetiştirmek konusunda kitap bilgileri pek gerçekle örtüşmediğinden genelde arada kalmaktadır.

Timur Acar

Murat

Yankı’nın babası Candan’ın Eşidir.Orta halli bir ailenin ortanca oğludur ve elektrik mühendisidir.Mühendisliği nefret ederek yapsa da hatırı sayılır bir gelir elde etmektedir.Bir hayli gelenekçi ve oldukça kıskanç bir adamdır.Kuralların etrafından dolaşmayı tercih eder.

Eymen Sözenere

Yankı

Candan ve Murat’ın çocuğudur.Ailenin gizli kahramanıdır. Daha bir bebektir. Dünyaya büyük bir amaç için gelmiştir.Yankı tam bir delikanlıdır. Aşırı ciddi ve agresiftir çünkü görevini çok ciddiye almaktadır; fakat kimse onu duymamaktadır.

Elisanur Erköse

Mira

Murat ve Candan’ın alt komşularının kızları ve Yankı’nın aşkıdır.Yankıdan sadece iki ay büyük ve her şeyi biliyormuş gibi davranmasına sebep oluyor. Mira’nın dünyaya geliş amacı kadına karşı şiddeti bitirmek. Bu yüzden erkekler onun gözünde sorunlu varlıklar.Sabırlı, mesafeli ve soğuk.

Ayşenil Şamlıoğlu

Zehra

Murat’ın annesidir.60 yaşlarında, sert mizaçlı bir işçi emeklisidir.Aşırı gelenekçi.Kendisi fark etmese de anti-kapitalist. Kendisinin emekleri sayesinde Suzan gibilerin şaşaalı hayatlar yaşadığını düşünüyor.Suzan’ın biricik Murat’ına karşı tavırları ise ayrı bir çatışma kaynağı.

Güray Kip

Aziz

Murat’ın babasıdır.Yumuşak ve ton ton görünümlü ,uzun yıllar bir at çiftliğinde seyis olarak çalışmış ve sonra emekli olmuştur.At yarışı tutkusu vardır. Karısı onaylamadığı için gizli gizli at yarışı oynar.Gelinini çok sever. Ve yumuşak mizacı sayesinde gelini ve gelininin ailesi ile karısı arasında bir tampon görevi görüyor.Her dede gibi o da torununa çok düşkün.

Nevra Serezli

Suzan

Candan’ın biricik annesidir.iyi halli bir kadındır.Şehirli bir kadındır; bir uzun yol kaptanı ile evlidir.Kocasının kırdığı cevizler yüzünden erkeklere hiç güvenmemektedir.Rekabetçi, aksi, aşırı elitist bir yapısı vardır.Zevkli bir kadındır, para harcamayı sever.

Zafer Diper

İlhan

Suzan’ın eşi ve Candan’ın babasıdır.Yakışıklı bir kaptandır.Çapkındır ve yavaşlamaya niyeti yoktur.
Giyim kuşamına dikkat eden, düzenli, titiz ve bakımlı bir adamdır.İşine gelmeyen şeyleri duymazdan gelmek için işitme güçlüğü çekiyor numarasına yatar.

Bora Akkaş

Ozan

Murat’ın kardeşi.Ancak geleneklerle arası iyi değil. Ona göre gelenekler sayıca çok ve kafa karıştırıcı.